بررسی سئو سایت بیتوته جامع ترین وبسایت خبری ایران

بررسی سئو سایت بیتوته، عنوان برنامه این هفته ما برای آنالیز می باشد. این سایت فعالیت خود را به صورت حرفه ای از سال 2009 آغاز نموده است و  طول عمر دامنه آن به مدت 11 سال می باشد. سایت بیتوته، همانطور که در عنوان صفحه اصلی بیان شده است؛ یک سایت جامع خبری است که تمامی موارد و موضوعات را در بر می گیرد. منبع اصلی درآمد آن از طریق درج تبلیغات می باشد.

آنالیز سئو وبسایت سایت بیتوته این را نشان می دهد که؛ دارای تگ عنوان 84 کاراکتری است که بیش از حد مجاز در سئو می باشد. تگ عنوان حداکثر می تواند 60 کاراکتر داشته باشد. سایت بیتوته دارای یک تگ توضیحات (Description)  به صورت بهینه نمی باشد. زیرا که اولا از 302 کاراکتر تشکیل شده که بسیار از حداکثر مجاز در سئو، که رقم 160 است بیشتر می باشد. ثانیا، برای نوشتن آن فقط از کلمات استفاده شده است. بهترین حالت برای نوشتن توضیحات، استفاده از جمله های با معنی می باشد. همانطور که می دانید تگ عنوان و توضیحات از نظر سئو در نزد موتور جستجوی گوگل بسیار دارای اعتبار هستند.


بررسی سئو سایت نمناک


با مشاهده و بررسی کد های این وب سایت، این مساله مشخص گردید که تنها از تگ H4, H3 در صفحه اصلی استفاده شده است. کاربرد این تگ ها در HTML، به منظور معرفی ویژگی های متن و همچنین برای مشخص نمودن میزان اهمیت آن متن به انواع موتورهای جستجو، می باشد.

در طراحی بیتوته، به گونه ای عمل شده است که این وب سایت در تمام دستگاه های سخت افزاری مانند: موبایل، تبلت و لپ تاپ و همچنین مرورگرهای مختلف، به صورت کاملا واضح و شفاف نمایش داده شوند. قابلیت ریسپانسیو در آن به خوبی اجرا شده است، و منجر به ایجاد بهترین تجربه کاربری در تمام شرایط مختلف می شود. انتخاب رنگ سفید به عنوان رنگ خنثی در رنگ پس زمینه، انتخابی خوب برای سایت های خبری است. رنگ سفید به محتوای سایت، مفهوم جدی بودن را می دهد.

نقشه سایت (sitemap) به خوبی ایجاد شده است و در فایل robots.txt به گوگل معرفی شده است. در تعریف سایت مپ می توان گفت که فایلی است که شامل لیستی از محتواهای درون سایت، که دسترسی ربات های خزنده گوگل به آنها را آسان نموده است. کاربرد اصلی نقشه سایت در Index  نمودن صفحات می باشد.

بررسی سئو سایت بیتوته نشان از آن دارد که متاسفانه این سایت بدون صفحه اختصاصی خطای 404 است. خطای 404 زمانی رخ می دهد که کاربر به صفحه ای که موجود نیست یا حذف شده است، مراجعه نماید. در این سایت، اگر کاربر آدرس اشتباهی را تایپ نماید؛ به صفحه اصلی ارجاع داده می شود. آدرس دهی صفحات به درستی صورت گرفته است و در بهترین حالت ممکن می باشد. تمامی دسته بندی ها به زبان انگلیسی و با مفهوم می باشد.

طراحی AMP برای سایت بیتوته اجرا شده نشده است. هدف این طراحی جدید، حذف کدهای سنگین از سورس کد است که سرعت بارگذاری صفحات را به حداکثر ممکن می رساند. روشی برای سبک تر نمودن حجم صفحات، بدون تغییر در طراحی آن ها است. در صفحه اصلی سایت بیتوته تعداد 158 تصویر موجود می باشد که تمامی آنها دارای تگ ارزشی ALT هستند.

بر اساس تست صورت گرفته؛ مشخص گردید که سرعت بارگذاری صفحات، 6.7 ثانیه است. در کل جایگاه سرعت آن در نزد گوگل خوب می باشد و در گرید B می باشد.  میانگین سرعت وب سایت 89% است. پروتکل امنیتی HTTPS به جهت افزایش امنیت در تبادل اطلاعات بین کاربر و سرور اعمال شده است.

منبع: سئو تازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *