ایجاد بک لینک برای سایت تازه تاسیس + راهنمای کامل

نویسنده: رسول پنق

منتشر شده در: 1400/07/09

برای یک سایت تازه تاسیس ایجاد بک‌لینک با کیفیت می‌تواند بهترین روش برای بهبود سئو و رتبه باشد. ما در مجموعه سئوتازه با تهیه این مقاله می‌خواهیم به آن دسته از افرادی که اقدام به طراحی سایت برای کسب درآمد می‌کنند روش‌های ایجاد بک‌لینک را بیان کنیم. ما به عنوان یک مجموعه برتر در ارائه سرویس‌های با کیفیت بک‌لینک می‌خواهیم روش‌ها و استراتژی‌هایی را بیان کنیم تا شما به راحتی بتوانید به ایجاد بک‌لینک برای سایت تازه تاسیس خود بپردازید.

مقاله پیش رو مناسب چه کسانی است؟

این مقاله یک راهنمای کامل در زمینه استراتژی‌های ایجاد بک‌لینک برای سایت تازه تاسیس است. شما با خواندن این مقاله خواهید توانست تنها با استفاده از بک‌لینک‌های با کیفیت و البته محتوا گذاری منظم، وبسایت تازه تاسیس خود را به نتایج اول گوگل برسانید. پس اگر شما نیز جزو افرادی هستید که نمی‌دانید چطور برای وبسایت خود بک‌لینک با کیفیت ایجاد کنید، این مقاله شما را راهنمایی خواهد کرد.

پیشنهادی: آموزش رایگان طراحی وبسایت به صورت گام به گام

بک‌لینک سازی با کیفیت می‌تواند رتبه گوگل وبسایت شما را بهیود بخشد که در نتیجه با بهبود رتبه وبسایت شما، ترافیک وبسایت نیز افزایش پیدا خواهد کرد. البته هنوز هستند افرادی که نمی‌دانند استفاده از بک‌لینک‌های با کیفیت می تواند تاثیر به سزایی در بهبود رتبه گوگل آن‌ها داشته باشد.

بک‌لینک چیست؟

اگر به صورت خیلی ساده بخواهیم به تعریف بک‌لینک بپردازیم باید بگوییم، به لینک‌هایی که از یک سایت دوم به سایت شما پیوند داده می‌شود، بک‌لینک گفته می‌شود. این لینک‌ها می‌توانند به صفحه اصلی سایت پیوند داده شوند یا اینکه به مطلبی از سایت شما اشاره کنند.

ایجاد بک‌لینک با کیفیت

در دنیای سئو بک‌لینک‌ها به عنوان لینک‌های پشتیبان نیز شناخته می‌شوند. تعجب خواهید کرد اگر بگوییم بخش بزرگی از سئو خارجی وبسایت شما به نحوه و استراتژی لینک‌سازی شما مرتبط است. الگوریتم‌های گوگل نیز قبل از ایندکس کردن وبسایت شما یا مطالب وبلاگ شما، به استراتژی لینک سازی شما اهمیت می‌دهند.

پیشنهادی: روش‌های ایندکس سریع بک‌لینک و رپورتاژ آگهی

با این حال در این سال‌ها که مبحث سئو بسیار پر اهمیت شده است، گوگل تغییرات زیادی در الگوریتم‌های خود ایجاد کرده است. اما با این وجود نیز لینک سازی یکی از بهترین روش‌های بهبود سئو خارجی و افزایش بازدید وبسایت شما است.

عواملی که قبل از ایجاد بک‌لینک برای سایت تازه تاسیس باید در نظر بگیرید

معتبر بودن سایت مبدا لینک: در همین چند سال پیش برای گوگل فقط تعداد لینک‌ها مهم بود به همین دلیل بسیاری از وبمستران به ایجاد لینک‌های انبوه در سایت‌ها بی‌کیفیت و کم کیفیت روی آوردند یا در اصطلاح سئویی به ایجاد بک‌لینک‌های اسپم پرداختند. اما اکنون گوگل با ایجاد الگوریتم‌های خاص فقط به کیفیت لینک‌ها اهمیت می‌دهد نه به کمیت آن‌ها.

شما نه تنها باید به کیفیت بک‌لینک‌ها بلکه به نوع وبسایت مبدا لینک نیز توجه داشته باشید. امروزه هرچه در سایت‌های مرتبط‌تر و با کیفیت‌تر بک‌لینک ایجاد کنید رتبه و بازدید وبسایت شما بهتر خواهد شد. دریافت بک‌لینک از وبسایت‌ها با کیفیت به گوگل نشان می‌دهد که شما به قوانین گوگل پایبند هستید به همین خاطر گوگل نیز برای سایت شما احترم قائل شده و رتبه خوبی را برای آن در نظر می‌گیرد.

ایجاد پیوندهای فالو و نوفالو به صورت درصدی: در ایجاد بک‌لینک همیشه سعی کنید بک‌لینک‌هایی ایجاد کنید که به صورت فالو هستند. زیرا ارزش این نوع بک‌لینک به مراتب بیشتر از لینک‌های نوفالو هستند. البته نباید در ایجاد بک‌لینک‌های فالو افراطی عمل کنید یا صد در صد بک‌لینک‌ها را به صورت فالو دریافت کنید. زیرا در اینصورت گوگل به استراتژی لینک سازی شما شک خواهد کرد. همیشه سعی کنید در استراتژی خود به صورت درصدی (70 درصد فالو، 30 درصد نوفالو) به ایجاد بک‌لینک بپردازید تا لینک سازی شما از نظر گوگل طبیعی جلوه کند.

پیوندهای فالو و نوفالو

انکر تکست: انکر تکست به کلمات و جملاتی گفته می‌شود که در ایجاد بک‌لینک استفاده می‌شود. برای مثال در لینک “ایجاد بک‌لینک با کیفیت با تدوین استراتژی رایگان” جمله ی “ایجاد بک‌لینک…” یک انکر تکست است. انکر تکست‌ها اهمیت زیادی در لینک سازی دارند پس همیشه سعی کنید پیوندهایی ایجاد کنید که انکر تکست آن‌ها با موضوع وبسایت یا وبلاگ شما مرتبط باشد.

پیشنهادی: نحوه نوشتن بهترین انکر تکست برای موفقیت در لینک سازی

سایت های اسپم(هرزنامه): همیشه سعی کنید از وبسایت‌هایی لینک دریافت کنید که باعث بالا رفتن امتیاز اسپم سایت شما نشوند. اگر از این نوع سایت‌ها برای وبسایت خود پیوند دهید آسیب زیادی به سایت شما خواهد رسید. کاری که این سایت می‌کنند اینگونه است که پس از ایجاد بک‌لینک در این وبسایت‌ها، سیگنال‌های بدی را به دلیل بالا بودن اسپم اسکورشان به گوگل ارسال می‌کنند و باعث افت سئو سایت شما می‌شوند. همیشه سعی کنید از سایت‌هایی که اسپم اسکور آن‌ها زیر 25 درصد است لینک دریافت کنید.

بهترین استراتژی‌های ایجاد بک‌لینک برای سایت تازه تاسیس

بهترین و هوشمندترین استراتژی‌ها برای ایجاد بک‌لینک برای سایت تازه تاسیس آن‌هایی هستند که از وبسایت‌ها و وبلاگ‌های با محتوای خوب استفاده می‌شود. این نوع بک‌لینک‌ها می‌توانند به صورت طبیعی نیز دریافت شوند. البته برای یک سایت تازه تاسیس امکان اینکه از سایت‌ها دیگر به صورت طبیعی لینک دریافت شود وجود ندارد بلکه به صورت دستی باید به ایجاد بک‌لینک پرداخت. پیوندهایی که از سایت‌های با کیفیت محتوای خوب دریافت می‌شود ارزش سئو بالایی دارند.

در ادامه لیستی از بهترین استراتژی‌های لینک سازی با کیفیت را برای شما آوردیم. بر اساس آزمایش‌هایی که توسط مجموعه سئوتازه انجام شده است این استراتژی‌ها تاثیرگذاری خود را ثابت کردند. شما با استفاده از این استراتژی‌ها می‌توانید به ایجاد بک‌لینک برای سایت تازه تاسیس خود بدون ترس از جریمه شدن توسط گوگل بپردازید.

ایجاد بک‌لینک برای سایت نوپا با هوشمندترین روش‌ها

نحوه ایجاد پیوندهای پشتیبان

در ادامه 5 تا از متداول‌ترین استراتژی‌های لینک سازی را برای شما بیان خواهیم کرد. این روش‌ها به صورت خلاصه به شکل زیر هستند:

  • ارسال پست مهمان
  • ایجاد محتوای باکیفیت
  • ایجاد پیوندهای کامنتی مرحله دو
  • ایجاد پیوندهای پروفایلی

1. ارسال پست مهمان: ارسال پست مهمان در سایت‌های مرتبط با حوزه کاری شما می‌تواند یک استراتژی هوشمند برای ایجاد بک‌لینک برای سایت تازه تاسیس شما باشد. شما با یک جستجوی ساده در اینترنتی می‌توانید سایت‌هایی که قابلیت ارسال پست مهمان را دارند پیدا کنید و با تولید محتوا برای آن‌ها لینک وبسایت خود را نیز در آن مقاله قرار دهید. بسیاری از این سایت‌ها لینک‌های شما را به صورت فالو قرار می‌دهند که امتیاز سئو خوبی را برای سایت شما به ارمغان خواهند آورد.

2. ایجاد محتوای با کیفیت: احتمالا شما به این موضوع واقف هستید که تولید محتوای با کیفیت می‌تواند به استراتژی لینک سازی شما کمک شایانی بکند. شما با تولید محتوای با کیفیت که اصول سئو و نگارش در آن رعایت شده باشد می‌توانید جدا از اینکه اعتماد گوگل را کسب کنید، دیگر وبسایت‌ها و وبلاگ‌ها نیز به کیفیت وبسایت شما اعتماد کرده و مطالب منتشر شده در وبسایت شما را بازنشر خواهند کرد که با اینکار یک لینک با کیفیت و طبیعی برای وبسایت شما ایجاد می‌شود.

3. ایجاد پیوندهای کامنتی مرحله دو: درج کامنت در سایت‌ها و وبلاگ‌ها یکی دیگر از بهترین استراتژی‌های ایجاد بک‌لینک برای سایت تازه تاسیس است. برخی از متخصصان سئو می‌گویند که دیگر این روش کار نمی‌کند در حالی که تعداد کمی از آن‌ها مطمئن هستند که بک‌لینک‌های کامنتی هنوز قدرت لازم را دارند. بنده یعنی رسول پنق به عنوان مدیر مجموعه سئوتازه اعلام می‌کنم که اگر از بک‌لینک‌های کامنتی به روشی که در ادامه بیان می‌شود استفاده کنید، تاثیر مثبت زیادی بر روی سئو وبسایت شما خواهد داشت.

بک‌لینک‌ها کامنتی

در اول راه باید وبسایت‌هایی را پیدا کنید که محتواهای با کیفیت تولید می‌کنند و امتیاز اسپم آن‌ها پایین است. فرقی هم نمی‌کند این سایت‌ها مرتبط باشد یا غیر مرتبط(البته ایجاد پیوند در وبسایت‌های مرتبط یه چیز دیگه است؛)). همچنین بک‌لینک‌هایی که به صورت کامنتی ایجاد می‌کنید به احتمال بالای 90 درصد به صورت نوفالو هستند که پیشنهاد می‌کنیم از این نوع بک‌لینک‌ها فقط در مرحله دوم ایجاد بک‌لینک و تقویت بک‌لینک‌ها مرحله اول استفاده شود. پس ابتدا به ایجاد بک‌لینک‌های فالو باکیفیت در سایت‌های مرتبط کنید و پس از آن با ایجاد بک‌لینک برای آن‌ها، پیوندها را تقویت کرده تا وبسایت شما با بهبود رتبه خیلی خوبی مواجه شود. ناگفته نماند که استفاده از استراتژی چند مرحله‌ای در ایجاد بک‌لینک برای سایت تازه تاسیس می‌تواند دامین اتوریتی وبسایت را افزایش دهد.

4. ایجاد پیوندهای پروفایلی: یکی از روش‌های استثنایی برای ایجاد بک‌لینک برای سایت‌های تازه تاسیس، ایجاد پیوندهای پروفایلی است. این استراتژی لینک سازی به قدری ساده است که در عرض یک روز می‌توانید چندصد بک‌لینک را برای وبسایت خود ایجاد کنید. البته به هیچ عنوان ایجاد این تعداد لینک را برای سایت تازه تاسیس پیشنهاد نمی‌کنم.

پیشنهادی: “آموزش کامل بی تاثیر کردن (Disavow) بک لینک های اسپم

با یک سرچ (فارسی را پاس بداریم: جستجو) ساده در گوگل می‌توانید سایت‌هایی که امکان درج پروفایل یا به عبارت دیگر سوشیال هستند را پیدا کنید و پس از ثبت‌نام و ایجاد اکانت به درج بک‌لینک در آن‌ها بپردازید. پیوندهای پروفایلی اگر به صورت اصولی استفاده و درج شوند، دامنه قدرت (DA)، اعتبار صفحه (PA) و رتبه دامنه (DR) وبسایت شما را افزایش می‌دهند.

روش‌هایی که در بالا گفته شد از بهترین استراتژی‌های ایجاد بک‌لینک برای سایت‌های تازه تاسیس هستند. البته روش‌های دیگری نیز وجود دارند که به اندازه موارد بالا مهم نیستند. این روش‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • تبادل لینک
  • تعمیر لینک‌های شکسته
  • فعالیت در فروم‌ها

شما می‌توانید از این روش‌ها هم برای بهبود استراتژی لینک سازی خود استفاده کنید.

در نهایت…

یادگیری نحوه ایجاد بک‌لینک برای سایت تازه تاسیس بسیار جالب است. شما با استفاده از روش‌هایی که در بالا ذکر شد می‌توانید نظاره‌گر سایت تازه تاسیس خود را در نتایج اول گوگل باشید! اگر زمان کافی ندارید، می‌توانید به صفحه خرید بک‌لینک مراجعه کرده و پکیج‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر نیز استراتژی خود را دارید می‌توانید با شماره‌های اعلام شده تماس گرفته و استراتژی مدنظر خود را به مشاوران ما بگویید تا پس از بررسی هزینه و لینک‌های مورد نظر را برای شما بیان کنند. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آژانس دیجیتال مارکتینگ سئوتازه

ما عاشق رعایت قوانین گوگل هستیم، به همین دلیل است که قریب به 97 درصد از مشتریان ما از خدمات سئوتازه رضایت کامل دارند. 

ما عاشق تفکر استراتژیک و تولید محصول نهایی با کیفیت هستیم. اگر مایلید بدانید خدمات ما چگونه می‌تواند باعث دستیابی شما به اهداف تجاری کسب و کارتان شود مشاوران ما به صورت رایگان در خدمت شما هستند.

شنبه تا چهارشنبه 9 صبح تا 5 عصر

پنجشنبه 9 صبح تا 1 بعد از ظهر

قابل توجه کاربران و مشتریان عزیز

به علت حجم بالای سفارشات طی چندین هفته گذشته، برخی از سفارشات با تاخیر یکماهه به مشتریان تحویل داده شده است که از ایشان عذرخواهی کرده‌ایم. به همین دلیل خواهشمند است سفارش جدیدی ثبت نفرمایید؛ در صورت ثبت سئوتازه تضمینی به انجام به موقع سفارش شما نمی‌دهد. (حداقل 1 ماه و حداکثر 70 روز طول خواهد کشید)