چطور از طریق یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

تا به الان (شاید هم برای همیشه) یوتیوب مکانی برای تماشای فیلم هایی برای سرگرمی و آموزش بوده است. آنچه که امروز داریم از یوتیوب میبینیم این است که یوتیوب به یک منبع کسب درآمد برای مشاغل آنلاین تبدیل شده است. در ادامه این مقاله با روش هایی کسب درآمد از یوتیوب آشنا خواهید شد.

آیا شما کیو دی پای را میشناسید؟ کیوان یا کیو دی پای یکی از بهترین یوتیوبر های ایران است که 66 هزار دنبال کننده در یوتیوب دارد. او در یوتیوب فیلم های طنز، نقد و بررسی و طنز بارگذاری می کند. او با تولید این فیلم ها درآمد چندین میلیونی از یوتیوب دارد.

یوتیوب برای چه راه اندازی شد؟

  • دسترسی به محتواهای ویدیویی از طریق سیستم عامل های مختلف
  • یوتیوب به کاربران امکان این را می دهد که ویدیوهای مورد علاقه خود را جستجو و تماشا کنند، کانال های یوتیوبی و لیست پخش شخصی ایجاد کنند و همچنین ویدیوهای خود را بارگذاری کنند و فیلم های اشخاص دیگر را دانلود کنند.
  • یوتیوب یک سرویس رایگان است اما برای ایجاد حساب در آن باید بالای 18 سال داشته باشید.

دفتر مرکزی یوتیوب در سان برونو، ایالت کالیفرنیا قرار دارد که در سال 2005 توسط سه کارمند سابق پی پال ایجاد شده است. این سرویس در سال 2006 یعنی یکسال بعد، توسط گوگل به مبلغ 1.65 میلیارد دلار خریداری شد. در حال حاضر، 1.9 میلیارد بیننده در طول یکماه حدود 6 میلیارد ساعت محتوای ویدیویی را تماشا می کنند.


چگونه به کمک تولید محتوای ویدیویی به کسب و کار خود کمک کنیم؟


روش های کسب درآمد از یوتیوب

چندین راهکار جالب و خلاقانه وجود دارد که شما می توانید با آنها درآمد قابل توجهی را از یوتیوب کسب کنید. قبل از اینکه به فکر کسب درآمد از این سرویس باشید، باید ویدیو های منحصر به فرد و جالب تولید و ایجاد نمایید. با تولید محتوای مناسب شما میتوانید از بهترین یوتیوبر ها باشید که این یعنی یوتیوب شما را از بین 50 میلیون سازنده ویدیو متمایز خواهد کرد. شما با رعایت این قانون اصلی یعنی تولید محتوای مناسب، می توانید از از روش های کسب درآمد یوتیوب استفاده کنید.

چطئر از یوتیوب پول دربیاوریم؟

1. برنامه شریک: شما با راه اندازی حساب Google AdSense درآمد کسب کنید. با استفاده از این راهکار، یوتیوب تبلیغاتی را در ویدیوهای شما درج خواهد کرد و درصدی از هزینه تبلیغات را برای شما خواهد داد. برای استفاده از این روش با توجه به مقررات فعلی یوتیوب، کانال شما باید حداقل 1000 دنبال کننده و 4000 ساعت مشاهده ویدیو داشته باشد.

2. معرفی محصول: این سرویس بستری مناسب برای کار آفرینان است. اگر شما محصولی را تولید می کنید می توانید از این سرویس برای معرفی محصول یا محصولات خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که به طور کلی انجمن YouTube زیاد به تبلیغات فکر نمی کند. بنابراین هر کمپین تبلیغاتی که برای محصولات یا خدمات خود طراحی می کنید، باید در حین ایجاد آگاهی از برند، سرگرم کننده نیز باشند.

3. ویدیوهای تبلیغاتی: وقتی که دنبال کنندگان شما به حد نصاب رسیدند میتوانید در کنار ویدیوهای خود، ویدیوهای تبلیغاتی نیز قرار دهید. به مرور زمان دیگر افراد و مشاغل با شما تماس خواهند گرفت و پیشنهاداتی را برای درج تبلیغات خود در کانال شما خواهند داد. البته به خاطر داشته باشید که افراد و مشاغلی را تبلیغ کنید که در زمینه کاری شما فعالیت داشته باشند. شما با اینکار می توانید یک منبع درآمد عالی داشته باشید.

نکاتی که توجه به آن ها شما سریعتر به هدفتان می رساند

  • فیلم های خود را حداقل ده دقیقه تهیه کنید. اینکار فعالیت بیننده را طولانی تر می کند و در نتایج جستجوی یوتیوب بالاتر از دیگران ظاهر می شوید.
  • سرگرمی را در اولویت قرار دهید. اگر شما در زمینه هایی غیر از سرگرمی فعالیت میکنید در بین مطالب خود که در ویدیو هایتان ذکر میکنید با صدا و زبان خود به ایجاد سرگرمی برای دنبال کنندگانتان بپردازید. محتوای خشک و بدون سرگرمی دنبال کننده های شما را سریعتر خسته خواهد کرد.
  • ثابت و منظم باشید. در زمان های خاص و به طور پیوسته ویدیوهای خود را بارگذاری کنید.
  • با سایر یوتیوبرهایی که آنها نیز در زمینه کاری شما فعالیت می کنند در ارتباط باشید.

منبع: سئو تازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *