ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید و از تخفیفات ویژه ما با خبر شوید

آموزش 0 تا 100 نوشتن انکر تکست

روش هایی برای بهتر نوشتن انکر تکست

انکر تکست متن قابل مشاهده و قابل کلیک در یک متن لینک داده شده است. در مرورگرهای مدرن، اغلب رنگی است، مانند این لینک به صفحه اصلی سایت سئو تازه. انکر تکست یا متن لنگر را باید خیلی مختصر و مربوط به صفحه ای که می خواهید به آن لینک دهید باید نوشته شود. در این مقاله می خواهیم با انکر تکست و نحوه نوشتن انکر تکست آشنا کنیم.

انکر تکست چیست؟

انکر تکست جمله و یا کلماتی قابل مشاهده است که هنگام پیوند دادن به مطلب یا سایت دیگری در وب، پیوندها نمایش می دهند. آن ها معمولا به صورت متن زیرآبی به نظر می رسند، اما شما از طریق HTML یا CSS خود رنگ و سبک پیوند وب سایت خود را تغییر می دهید. متن لنگر می تواند هم موتورهای جستجو و هم اطلاعات متنی مربوط به محتوای مقصد پیوند را در اختیار کاربران قرار دهد.

نحوه نوشتن انکر تکست

موتورهای جستجو از انکر تکست های خارجی (متنی که سایر صفحات برای لینک دادن به سایت شما استفاده می کنند) به عنوان بازتابی از دید دیگران از صفحه شما استفاده می کنند. در حالی که دارندگان وب سایت به طور معمول نمی توانند چگونگی پیوند سایت های دیگر به سایت خود را کنترل کنند، شما می توانید مطمئن شوید که متن لنگرگاهی که در سایت خود استفاده می کنید مفید ، توصیفی و مناسب باشد. اگر شما در وبسایتتان صفحه یا مطلبی داشته باشید که مجموعه ای از اطلاعات مفید را در اختیار کاربران بگذارد، آن مطلب می تواند با استفاده از یک انکر تکست قوی رتبه بندی خوبی در نتایج گوگل داشته باشد، حتی اگر آن اطلاعات و اصطلاحات در متن وجود نداشته باشد.

انواع انکر تکست

مطابقت کامل

متن لنگر یا انکر تکست اگر شامل یک کلمه کلیدی باشد که صفحه ای را که به آن پیوند داده شده است منعکس کند یا به طور ساده تر عنوان آن صفحه انکر تکست لینک شما باشد، این نوع انکر تکست مطابقت کامل را با صفحه مورد نظر دارد. به عنوان مثال در لینک “مشاوره سئو” که به صفحه ای در مورد مشاوره سئو پیوند دارد.

مطابقت جزئی

متن لنگر که شامل تغییراتی در کلمه کلیدی در صفحه پیوند داده شده به آن است. به عنوان مثال: “استراتژی های ایجاد لینک” که به صفحه ای در مورد لینک سازی پیوند دارند.

استفاده از نام برند

نام تجاری به عنوان لنگر متن استفاده می شود. به عنوان مثال: لینک “سئوتازه”.

لینک برهنه یا عریان

URL که به عنوان لنگر «www.freshseo.ir» استفاده می شود ، لنگر پیوندی برهنه است.

عمومی

یک کلمه یا عبارت عمومی است که به عنوان لنگر استفاده می شود. “اینجا را کلیک کنید” یک لنگر عمومی است.

تصاویر

هر زمان که تصویری پیوند داده شود، گوگل از متن موجود در ویژگی alt تصویر به عنوان متن لنگر استفاده می کند.

انکر تکست چیست و چطور می توان آن را نوشت؟

اگرچه برای انکر تکست محدودیت مشخصی وجود ندارد، اما بهتر است متن پیوند خود را تا حد امکان مختصر و کوتاه نگه دارید. اصطلاحاتی که انتخاب می کنید باید دو عامل اصلی را در نظر بگیرید:

  • مختصر ترین و دقیق ترین روش توصیف صفحه پیوند داده شده چیست؟
  • کدام کلمه یا عبارت کاربران را ترغیب می کند تا روی پیوند کلیک کنند؟

ارتباط انکر تکست با صفحه هدف

با پیشرفته ترشدن موتورهای جستجو، آنها شروع به شناسایی معیارهای بیشتری برای تعیین رتبه بندی کرده اند. یکی از معیارهایی که در میان سایر موارد اهمیت بیشتری دارد، مرتبط بودن متن پیوند با صفحه هدف است، یا اینکه موضوع یکی از صفحه های A در صورتی که یکی به دیگری پیوند یابد، چقدر مرتبط است. یک پیوند بسیار مرتبط می تواند احتمال رتبه بندی صفحه A و صفحه B را برای سوالات مربوط به موضوع آنها بهبود بخشد. پیوندهایی که به مطالب مرتبط با موضوع صفحه منبع اشاره می کنند، احتمالا سیگنال های ارتباط قویتری نسبت به پیوندهایی که به محتوای غیر مرتبط اشاره می کنند، ارسال می کنند. به عنوان مثال، صفحه ای در مورد بهترین شرکت سئو احتمالا هنگام ارتباط با وب سایت سئو، نسبت به زمانی که به سایتی با تصاویر حیوانات پیوند دارد، امتیاز بیشتری در گوگل دارد.

موتورهای جستجو به تغییرات انکر تکست مورد استفاده برای پیوند دادن به مقاله اصلی توجه می کنند و از آنها به عنوان شاخص های اضافی درباره آن مقاله استفاده می کنند و ممکن است برای کدام یک از سوالات جستجو مرتبط باشد. این، در ترکیب با پردازش زبان طبیعی و سایر عوامل مانند منبع پیوند و سلسله مراتب اطلاعات، سهم اشترا گذاری از شاخص های مرتبط بودن پیوند را به صورت آنلاین تشکیل می دهد. برای اطمینان از اینکه پیوندهای شما سیگنال های مربوطه زیادی را ارسال می کنند، انکر تکست خود را تا حد ممکن مرتبط با صفحه هدف نگه دارید.

تراکم کلمه کلیدی در انکر تکست

با به روزرسانی الگوریتم پنگوئن، گوگل شروع به بررسی دقیق تر کلمات کلیدی درانکر تکست کرد. اگر تعداد زیادی از پیوندهای ورودی یک سایت دقیقا همان انکر تکست استفاده شده در یک لینک دیگر در همان سایت باشد، می تواند مشکوک به نظر برسد و ممکن است نشانه این باشد که پیوندها به طور طبیعی به دست نمی آیند. به طور کلی، هنوز بهترین روش برای به دست آوردن و استفاده از انکر تکست مخصوص، کلمات کلیدی و موضوع در صورت امکان است.

یک نکته مهم: در پیوندهای داخلی با کلمات کلیدی زیاده روی نکنید. پیوند داخلی قطعا بهترین روش توصیه شده برای بهبود سئو سایت است، اما مراقب انکر تکست هایی باشید که برای پیوند دادن صفحات خود به یکدیگر استفاده می کنید. اگر پیوندهای زیادی به یک صفحه همه از همان انکر تکست استفاده شود، حتی اگر در سایت خود شما باشند، گوگل ممکن است رفتار شما را هرزنامه شناسایی کند و وب سایت شما را جریمه کند.

این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پویا غلامی
7 ماه قبل

این مطلب تو گوگل تک بود. ممنون از شما جناب پنق

قابل توجه کاربران و مشتریان عزیز

به علت حجم بالای سفارشات طی چندین هفته گذشته، برخی از سفارشات با تاخیر یکماهه به مشتریان تحویل داده شده است که از ایشان عذرخواهی کرده‌ایم. به همین دلیل خواهشمند است سفارش جدیدی ثبت نفرمایید؛ در صورت ثبت سئوتازه تضمینی به انجام به موقع سفارش شما نمی‌دهد. (حداقل 1 ماه و حداکثر 70 روز طول خواهد کشید)