روش‌های بهبود سئو تکنیکال برای موفقیت هرچه بیشتر

نویسنده: رسول پنق               دسته بندی: سئو و بهینه سازی               13/خرداد/1400

در این مقاله میخواهیم روش‌هایی برای بهبود سئو تکنیکال سایت بیان کنیم. سئو تکنیکال (Technical SEO) به مراحل بهینه‌سازی سایت برای ایندکس و خزش راحت‌تر موتورهای جستجو گفته می‌شود. مثل بهینه‌سازی کدها، ساخت نقشه‌ی سایت و… این بخش از سئو به محتوا ارتباطی ندارد و به زیر ساخت وبسایت اهمیت می‌دهد. به همین دلیل است که نام تکنیکال یا فنی را برای آن انتخاب کرده‌اند.

اهمیت سئو تکنیکال برای وبسایت

تمام موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل تمام تلاش خود را می‌کنند تا بهترین نتایج را برای کاربران خود نمایش دهند. به همین دلیل ربات‌های خزنده گوگل صفحات وبسیات‌ها را بر اساس فاکتورهای مختلفی بررسی می کنند؛ برخی از این فاکتورها مستقیما به سئو تکنیکال مرتبط است. مابقی فاکتورها هم به ربات‌های خزنده گوگل کمک می‌کنند تا منظور و هدف صفحات وبسایت‌ها را بفهمند. پس شما با بهبود قسمت‌های فنی سایت می‌توانید وبسایت خود را در نتایج اول گوگل قرار دهید.

روش‌های بهبود سئو تکنیکال وبسایت

اگر وبسایت شما از لحاظ تکنیکال و فنی سالم باشد برای کاربرانی که از سایت بازدید می کنند بسیار سریع بارگذاری می‌شود و همچنین برای ربات‌های خزنده موتورهای جستجو نیز به راحتی قابل درک است.

سرعت سایت

کاربران امروزی که بسیار کم تحمل شده‌اند، توقع دارند که وبسایتی که وارد آن می شوند در کمترین زمان ممکن بارگذاری شود. با این تفسیر متوجه می‌شویم که سرعت بارگذاری سایت یکی از مهمترین فاکتورهای سئو تکنیکال است که باید رعایت شود. طبق تحقیقاتی که انجام شد بیش از 50 درصد از کاربران سایت‌هایی که بارگذاری آنها بیش از 3 ثانیه طول بکشد را میبندند و یک صفحه دیگر از یک وبسایت دیگر را باز می‌کنند؛ گوگل نیز وبسایت‌هایی که سرعت بارگذاری آنها زیاد است را بیشتر از وبسایت‌های با محتوای مفید ولی کند میپسندد. شما برای اینکه بتوانید سرعت سایت خود را بسنجید می‌توانید به سایت gtmetrix مراجعه کنید.

روش های بهبود سئو تکنیکال

امنیت وبسایت

وبسایتی که از نظر فنی سالم است امنیت کاربران خود را تضمین میکند. یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد امنیت در وبسایت استفاده از پروتکل https است که با نام گواهینامه ssl نیز شناخته می‌شود. استفاده از گواهینامه امنیتی ssl برای وبسایت‌ها جدا از ایجاد امنیت برای کاربران، یک امتیاز برای دریافت رتبه بالاتر نزد گوگل محسوب می شود.

ایجاد نقشه سایت(sitemap)

در نقشه سایت تمامی صفحات و مطالب وبسایت که می‌خواهیم در گوگل نمایش داده شوند، یارگذاری میشوند. ایجاد نقشه سایت به ربات‌های خزنده گوگل کمک می‌کنند تا صفحات سایت شما را سریعتر پیدا و ایندکس کنند. شما باید مطمئن شوید که نقشه سایت شما همیشه به روز باشد.

یافتن لینک‌های خراب و ازبین بردن آنها

شما احتمال صاحب وبسایت هستید و می‌خواهید سایتتان پیشرفت کند که به دنبال بهبود سئو تکنیکال و تجربه کاربری آن هستید. لینک‌های خراب یکی از بزرگترین مشکلاتی است که میتواند به سئو تکنیکال آسیب برساند. در اصل لینک‌های خراب در وبسایت شما کاربر را به هیچ صفحه دیگری از وبسایت شما یا وبسایت‌های دیگر انتقال نمی‌دهند. در صورت اینکه این نوع لینک‌ها را شناسایی و آنها را حذف نکنید کاربران و بازدیدکنندگان وبسایت شما با نارضایتی از وبسایت شما خارج خواهند شد. اگر وبسایت خود را با استفاده از وردپرس طراحی کرده‌اید با استفاده از افزونه Broken Link Checker می توانید لینک‌های خراب و شکسته را شناسایی و آنها را حذف کنید.

استفاده از بردکرامب در سایت

بردکرامب (Breadcrumb) چیست؟ همان لینکهایی هستند که در بالای صفحات وبسایت قرار میگیرند تا به کاربر اعلام کنند که الان در کدام قسمت وبسایت قرار گرفته‌اند. نمونه آن را در بالای این صفحه می‌توانید ببینید. شما با فعالسازی بردکرامب می‌توانید تجربه بهتری را در اختیار کاربران خود بگذارید و همچنین با ایجاد لینک‌های داخلی ربات‌های گوگل بهتر می توانند در وبسایت شما کنکاش کنند. شما با استفاده از افزونه Yoast SEO میتوانید بردکرامب را فعال کنید.

سخن نهایی

شما می‌توانید با استفاده از مواردی که در بالا ذکر شد سئو تکنیکال وبسایت خود را بهبود ببخشید. جدا از این مواردی که گفته شد به مواردی که در زیر آورده‌ایم دقت و عمل کنید برای وبسایت شما بسیار عالی خواهد شد.

  • رسپانسیو بودن وبسایت
  • اسکیما گذاری
  • توجه به ساختار تگ‌های H
  • توجه به فایل robots.txt
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتساپ
Share on email
ایمیل
تا 85 درصد تخفیف بر روی کلیه محصولات

مجموعه سئوتازه

ارتباط با کارشناسان ما و دریافت مشاوره رایگان
09029800415 – 09152180415

آدرس دفتر: قوچان، خیابان امام خمینی، خیابان شهید داوودی، شهید داوودی 7، مجموعه فناوری اطلاعات سئو تازه

خبرنامه

© کلیه حقوق این وبسایت برای مجموعه فناوری اطلاعات سئوتازه محفوظ می باشد