قوانین جدید اینستاگرام که برای موفقیت باید رعایت کنید

نویسنده: رویا تیموری               دسته بندی: شبکه‌های اجتماعی               16/خرداد/1400

چند سالی است که اینستاگرام در بین مردم جهان و علی‌الخصوص ایران محبوبیت زیادی را کسب کرده است. قائدتا شما نیز دارای یک اکانت در شبکه اجتماعی اینستاگرام هستید و احتمال زیاد در نظر دارید که اکانت شما نیز جزو پرطرفدارترین اکانت‌های این شبکه اجتماعی باشد. شما برای اینکار باید قوانینی که اینستاگرام برای موفقیت هرچه بیشتر وضع کرده است را رعایت کنید. در این مقاله از سئوتازه می‌خواهیم قوانین جدید اینستاگرام را برای شما بازگو کنیم؛ پس اگر می‌خواهید پیشرفتی چند برابری در اینستاگرام داشته باشید با ما همراه باشید.

همانطور که می‌دانید هدف اینستاگرام انتشار تصاویر و کلیپ‌هایی جذاب و سرگرم کننده است. فعالیت در اینستاگرام مستلزم رعایت قوانینی است که اگر هر کاربر آنها را رعایت نکند مورد جریمه اینستاگرام واقع می‌شود و یا ممکن است حساب آنها به طور کامل حذف شود. از جمله‌ی این قوانین میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان لایک و کامنت در ساعت و در روز
 • میزان فالو و آنفالو کردن کاربران دیگر
 • میزان کاراکترهای مجاز برای هر پست
 • مقدار هشتگ‌ها برای هر پست

شما به عنوان یک کاربر اینستاگرام باید تمامی قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام را بدانید و آنها را رعایت کنید تا از حذف شدن اکانت خود جلوگیری کنید. تمام این محدودیت‌ها و قوانین که اینستاگرام برای کاربران وضع کرده است به خاطر امنیت خود کاربران است. این موضوع بسیار روشن است که هیچ راهی برای دور زدن این قوانین و محدودیت‌ها وجود ندارد. اینستاگرام به اکانت‌هایی که قوانین و محدودیت‌ها را نقض می‌کنند پیام اخطار ارسال می‌کند و در صورت اینکه آن اکانت به اخطارها توجهی نکند اکانت به صورت کامل از اینستاگرام حذف خواهد شد. البته اینستاگرام قوانین دیگری نیز برای کاربران وضع کرده است که خانواده‌ها بدون ترس از روبه‎‌رو شدن فرزندان با محیط خطرناک اینترنت، می توانند به فرزندان خود اجازه گذراندن اوقات خود در اینستاگرام را بدهند.

قوانین جدید اینستاگرام که به تازگی وضع شده‌اند

 • قانون کپی‌رایت باید توسط تمامی کاربران رعایت شود.
 • کاربران اینستاگرام نباید پست‌ها و کامنت‌های تهدید آمیز و آزار دهنده منتشر کنند.
 • هیچ یک از پست‌ها و کامنت‌های اینستاگرام نباید افراد را ترغیب به خودکشی و استفاده از مخدرها کنند.
 • هیچ یک از کاربران حق انتشار تصاویر غیر اخلاقی را ندارند.
 • هیچ یک از کاربران حق انتشار پست‌های دیگران با نام خود را ندارند.
قوانین اینستاگرام که به تازگی وضع شده‌اند

انتشار چه پست‌هایی در اینستاگرام ممنوع است؟

 • انتشار فیلم‌های غیرمجاز و منفی
 • تشویق به خودکشی و خودآزاری
 • باج گیری، تهدید و اذیت مردم
 • خرید و فروش الکل و سلاح
 • خرید و فروش مواد مخدر
 • خرید و فروش حیوانات
 • خرید و فروش دارو
 • قمار آنلاین

اگر هرکدام از کاربران اینستاگرام در اکانت خود هرگونه پستی مربوط به گزینه‌هایی که در بالا ذکر شد منتشر کند اینستاگرام سریعا آنها را مسدود و حذف خواهد کرد.

انواع محدودیت‌های اینستاگرام و چگونگی رفع آنها

محدودیت فالو کردن

شما به عنوان کاربر شبکه اجتماعی اینستاگرام، در یک ساعت تنها می‌توانید به تعداد 10 نفر دیگر را در اینستاگرام فالو کنید(یعنی در هر روز حدود 200 نفر). شما اگر در بازه یکساعته بیشتر از 10 نفر را فالو کنید به احتمال زیاد اکانت شما به مدت 24 ساعت مسدود خواهد شد. تنها راه رفع مسدودی هم منتظر بودن تا اتمام مسدودی است.

محدودیت لایک کردن پست‌ها

همچنین شما به غیر از محدودیت فالو کردن، محدودیت لایک کردن پست‌های سایر کاربران را نیز خواهید داشت. شما در بازه یکساعته اجازه لایک کردن 300 پست را دارید (در روز حدود 7000 پست). اگر شما به محدودیت نیز توجه نکنید اکانت شما 24 ساعت مسدود خواهد شد.

محدودیت  کامنت گذاشتن

شما به عنوان یک کاربر اینستاگرام در بازه یکساعته تنها مجاز به گذاشتن 60 کامنت هستید(500 کامنت در روز). اگر شما به این محدودیت نیز توجه نکنید اکانت شما 24 ساعت مسدود خواهد شد.

محدودیت آنفالو کردن سایر کاربران

شما با هر اکانت اینستاگرام تنها مجاز هستید در بازه 24 ساعته، 70 اکانت دیگر را آنفالو کنید. در صورت اینکه از این تعداد بیشتر آنفالو کنید اینستاگرام شما را اکشن بلاک خواهند کرد؛ یعنی اینکه تا 24 ساعت اجازه فالو و آنفالو کردن را نخواهید داشت.

و در آخر…

از آنجا که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی معروف و محبوب است همه افراد به دنبال راه اندازی کسب و کار خود در این شبکه هستند. تجارت الکترونیک موفق تنها در صورتی شکل می‌گیرد که از تمامی قوانین شبکه‌های اجتماعی به درستی استفاده کنیم؛ اگر شما قوانین این شبکه‌ها را رعایت کنید باعث پیشرفت کسب و کار خود خواهید شد.

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتساپ
Share on email
ایمیل
تا 85 درصد تخفیف بر روی کلیه محصولات

مجموعه سئوتازه

ارتباط با کارشناسان ما و دریافت مشاوره رایگان
09029800415 – 09152180415

آدرس دفتر: قوچان، خیابان امام خمینی، خیابان شهید داوودی، شهید داوودی 7، مجموعه فناوری اطلاعات سئو تازه

خبرنامه

© کلیه حقوق این وبسایت برای مجموعه فناوری اطلاعات سئوتازه محفوظ می باشد