ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید و از تخفیفات ویژه ما با خبر شوید

راهنمای لینک سازی pbn همراه با اطلاعات کاربردی

راهنمای لینک سازی pbn

ایجاد شبکه وبلاگ خصوصی برای لینک سازی PBN، پر زحمت، پر هزینه و البته بسیار پر خطر است. ولی زمانی که به درستی ایجاد شود ارزش تلاش، هزینه و ریسک را خواهد داشت. زیرا با لینک سازی است که سئو معنادار می‌شود. اگر به فکر ایجاد یک شبکه pbn هستید این مقاله کمک راه شما خواهد بود.

چند سوال از شما:

 • تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا رقبایتان در نتایج جستجو بالاتر از شما قرار دارند؟
 • آیا به یک راه سریع و مطمئن برای تقویت سایت خود نیاز دارید؟
 • آیا می‌خواهید بر تمامی لینک‌های دریافتی سایت، کنترل مستقیم داشته باشید و امکان حذف آن‌ها را کاهش دهید؟

اگر جواب مثبت است زمان آن رسیده است که یاد بگیرید شبکه وبلاگ خصوصی یا همان شبکه PBN خود را بسازید. در این مقاله ما چندین سال تجربه خود در زمینه لینک سازی pbn، به صورت خلاصه در اختیار شما گذاشتیم تا با استفاده از آن جایگاه وبسایت خود را ارتقاء دهید.

در آژانس سئوتازه ما در تلاش هستیم به مشتریان خود کمک کنیم تا با موفقیت شبکه‌های pbn ایمن بسازند و جایگاه سایت خود را در نتایج جستجو بهبود بخشند. در این مقاله که می‌توان آن را به عنوان دوره آموزش لینک سازی حرفه‌ای نامید، ما نکاتی عملی در مورد نحوه ایجاد استراتژی، برنامه ریزی، راه اندازی، میزبانی و نگهداری شبکه وبلاگ خصوصی خود با بهترین شیوه‌ها برای جلوگیری از شناسایی گوگل و جریمه سایت شما ارائه داده‌ایم.

شبکه وبلاگ خصوصی چیست؟

یک شبکه وبلاگ خصوصی مجموعه‌ای از وبسایت‌های معتبر است که به «سایت اصلی» پیوند می‌دهند، منظور از سایت اصلی دامنه‌ای است که می‌خواهید در نتایج جستجو جزو سایت‌های برتر باشد.

شبکه وبلاگ خصوصی

راز موفقیت در لینک سازی PBN این است که هیچ یک از سایت‌های موجود در یک گروه نباید به وبسایت دیگر در همان گروه پیوند دهد. توجه نکردن به این موضوع می‌تواند منجر به حذف شدن تمامی سایت‌های شبکه PBN و جریمه سایت اصلی شود.

آیا لینک سازی PBN یک استراتژی سئو کلاه سیاه است؟

از نظر فنی بله، لینک سازی PBN جزئی از استراتژی کلاه سیاه هستند. با این حال، بسیاری از استراتژی‌های کلاه سفید سابق نیز به مرور زمان به استراتژی کلاه سیاه تبدیل شده‌اند. گوگل هر نوع لینک سازی عمدی را مغایر قوانین خود می‌داند و در صورت شناسایی بلافاصله اقدام به جریمه سایت خاطی می‌کند.

لینک سازی PBN در سال 2022 نیز به ارتقاء جایگاه سایت کمک خواهد کرد؟

تعداد و کیفیت بک لینک‌ها به سایت شما مهمترین فاکتور رتبه بندی در الگوریتم گوگل است. با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، اگر گوگل متوجه شود که شما در حال تقلب در نتیج جستجو هستید، خطر جریمه و حذف سایت شدن وجود دارد. نکته کلیدی این است که اطمینان حاصل کنید که سایت‌های موجود در شبکه PBN شما معتبر هستند و اسامی دامنه‌ها در آن با یکدیگر غیر مرتبط هستند.

آیا ساخت شبکه PBN ارزشی برای سایت خواهد داشت؟

با ایجاد یک شبکه PBN، شما کنترل کاملی بر لینک سازی سایت اصلی خود دارید. شما هر زمان که خواستید می‌توانید با استفاده از انکر تکست‌های متوع به سایت اصلی خود لینک دهید.

آموزش ایجاد شبکه pbn

اگر وب‌سایت شما در جایگاه پایین قرار دارد یا به سختی می‌توانید برای آن لینک سازی کنید، PBN‌ ها ارزش ریسک و تلاش را خواهند داشت. با این حال، اگر جایگاه وبسایت شما خوب است و لینک‌های طبیعی زیادی به سایت شما پیوند داده می‌شود، ما لینک سازی PBN را برای سایت شما مناسب نمیبینیم.

برای کسب جایگاه در گوگل، به چند لینک PBN نیاز دارید؟

به طور دقیق نمی‌توان گفت که برای کسب بهترین جایگاه در گوگل با استفاده از شبکه لینک سازی PBN به چند لینک احتیاج خواهید داشت. اعتبار و کیفیت دامنه‌هایی که به سایت اصلی شما پیوند می‌دهند اهمیت بسیار زیادی دارد.

یک نکته بسیار مهم در زمان ایجاد بک لینک وجود دارد که باید بسیار به آن دقت داشته باشید؛ در هنگام ایجاد پیوند در شبکه پی بی ان خود حتما ترکیبی از دامنه‌های با اعتبار بالا و کم اسفاده کنید تا خطر جریمه شدن توسط گوگل کاهش یابد.

هزینه ایجاد یک شبکه پی بی ان چقدر است؟

خرید دامنه: اگر می‌خواهید از دامنه‌های ضعیف شروع کنید می‌توانید با هزینه حداکثر 20 هزارتومان(دی ماه 400) یک دامنه خریداری کنید. ولی اگر می‌خواهید یک دامنه با اعتبار و کیفیت بالا خریداری کنید باید بیش از 2 میلیون تومان هزینه کنید. اگر اول راه هستید و تازه دارید شبکه سازی PBN را یاد میگیرید بهتر است با خرید دامنه‌های ضعیف شروع کنید و آن‌ها را ارتقاء دهید.

خرید هاست: هزینه هاست نیز به نوع آن بستگی دارد. به طور میانگین 500 هزار تومان(دی ماه 400) به صورت سالانه باید برای هاست پرداخت کنید.

هزینه تولید محتوا: برای اینکه سایت‌های موجود در شبکه PBN شما معتبر به نظر برسند، نیاز به تولید محتوا دارید. شما باید با حداقل 2 مقاله بدون لینک و یک مقاله همراه با لینک شروع کنید. طول هر محتوا حداقل باید 500 کلمه باشد همچنین این نکته را نیز به یاد داشته باشید که محتواهای سایت‌های شبکه پی بی ان شما نیز باید با کیفیت و سئو شده باشند تا منجر به بهبود رتبه سایت شما شوند.

سپس باید به طور منظم برای سایت‌های شبکه خود محتوا تولید کنید تا گوگل آن‌ها را به عنوان یک سایت فعال و معتبر تشخیص دهد. سعی کنید هر هفته در سایت‌های خود محتوا آپلود کنید.

ویژگی‌های یک دامنه خوب برای لینک سازی PBN چیست؟

به یاد داشته باشید که تمام ارزش شبکه پی بی ان در کیفیت بک لینک‌های آن است. برای ایجاد یک شبکه PBN با کیفیت باید از دامنه‌های با طول عمر و اعتبار بالا استفاده کرد. اگر شما شبکه خود را با استفاده از دامنه‌های با کیفیت ایجاد کنید در زمان لینک دادن به سایت اصلی، سایت اصلی به طور چشمگیری رشد خواهد داشت.

یک نکته بسیار مهم در انتخاب دامنه وجود دارد که باید آن را به یاد داشته باشید. دامنه‌هایی که خریداری می‌کنید اگر جزو دامنه‌های قدیمی که منقضی شده باشند باید اسپم اسکور و میزان اعتبار آن را محاسبه کنید. ابزارهای رایگان زیادی وجود دارند که اینکار را به راحتی مانند سایت MOZ برای شما انجام می دهند. همیشه نکات زیر را به یاد داشته باشید:

 • پیج اتوریتی (PA) باید بالای 20 باشد
 • دامین اتوریتی (DA) باید بالای 15 باشد
 • اسپم اسکور زیر 10 باشد

محتوا و استراتژی لینک سازی PBN

قدم بعدی پس از ایجاد سایت برای شبکه لینک سازی پی بی ان، اضافه کردن محتوا و ایجاد بک لینک به سایت اصلی است. قبل از انجام اینکار باید بین دو تا چهار هفته صبر کنید تا سایت شما توسط گوگل شناسایی شود و آن را ایندکس کند. پیشنهاد سئوتازه این است که در این مدت در سایت‌ها محتوایی بارگذاری نکنید. اگر پس از گذشت یکماه هر کدام از سایت‌های PBN شما ایندکس نشد ممکن است قبلا توسط گوگل جریمه شده باشد.

صفر تا صد لینک سازی pbn

پس از مطمئن شدن از ایندکس سایت توسط گوگل شروع به تولید محتوا برای سایت‌های خود کنید. محتواهایی که برای شبکه پی بی ان خود تولید می‌کنید باید مانند محتواهای سایت اصلی، یونیک و سئو شده باشد. اگر زمان کافی برای تولید محتوا برای سایت‌های زیر دست خود را ندارید می‌توانید تولید محتوای خود را به سئوتازه بسپارید. کارمندان ما محتواهایی تولید می‌کنند که تمامی اصول سئو و نگارشی در آن رعایت شده باشد. همچنین این محتواها صد در صد یونیک هستند و حتی از یک جمله کپی نیز در متن محتوا استفاده نمی‌شود.

یک استراتژی محتوایی برای سایت‌های PBN خود ایجاد کنید. سعی کنید به صورت مستمر مقالاتی با طول حداقل 500 کلمه برای سایت‌های ایجاد و بارگذاری کنید. برای اینکه سایت‌های شما واقعی به نظر برسند باید از تصاویر یا ویدئوهای آموزشی نیز باید استفاده کنید.

نحوه ساخت لینک‌های PBN

دلیل اصلی راه اندازی یک شبکه PBN ایجاد بک لینک‌های قوی و مطمئن برای سایت اصلی خودمان است. تنها زمانی برای سایت خود باید لینک ایجاد کنید که سایت‌های پی بی ان شما ایندکس شده باشند. سعی کنید از هر سه محتوا در یک محتوا به سایت خود لینک دهید. در صورت امکان لینک را در پاراگراف اول یا دوم محتوای خود قرار دهید تا تاثیر بیشتر و بهتری داشته باشد.

در زمان ایجاد بک لینک برای سایت اصلی خود توجه داشته باشید که آن‌ها باید به اندازه کافی طبیعی به نظر برسند. در هر مقاله‌ای که می‌خواهید به سایت اصلی خود لینک دهید باید یک لینک به سایت اصلی و دو یا سه لینک به سایت‌های دیگر و غیر رقیب دهید.

انکر تکست‌های لینک سازی PBN

مانند هر استراتژی لینک سازی دیگر، استراتژی PBN نیز نیاز به استفاده از انکر تکست‌های مرتبط با سایت اصلی دارد. اگر فکر می‌کنید که تنها با استفاده از یک انکر تکست جایگاه سایت خود را ارتقاء می‌دهید کاملا در اشتباه هستید. اینکار ممکن است باعث جریمه شدن سایت اصلی شما شود.

هنگام انتخاب انکر تکست برای لینک سازی برای شبکه پی بی ان خود موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • انکر تکست برند: 70%
 • انکر تکست به صورت آدرس صفحه: 10%
 • انکر تکست‌های عمومی: 10%
 • انکر تکست‌های مطابقت جزئی: 4 الی 5%
 • مطابقت دقیق: 1 درصد یا اصلا

در این مطلب از سئوتازه نکات ابتدایی لینک سازی PBN را به شما آموزش دادیم. امیدواریم این آموزش کوتاه برای شما مفید باشد. اگر نکات دیگری را نیز میشناسید آن‌ها را با ما در میان بگذارید تا در بروزرسانی‌های آینده این مطلب آن را با درج شما قرار دهیم. پیشاپیش از همکاری شما سپاس گزاریم.

این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

قابل توجه کاربران و مشتریان عزیز

به علت حجم بالای سفارشات طی چندین هفته گذشته، برخی از سفارشات با تاخیر یکماهه به مشتریان تحویل داده شده است که از ایشان عذرخواهی کرده‌ایم. به همین دلیل خواهشمند است سفارش جدیدی ثبت نفرمایید؛ در صورت ثبت سئوتازه تضمینی به انجام به موقع سفارش شما نمی‌دهد. (حداقل 1 ماه و حداکثر 70 روز طول خواهد کشید)