ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید و از تخفیفات ویژه ما با خبر شوید

بررسی عوامل موثر در تعرفه و قیمت سئو

هزینه و قیمت سئو سایت

در این مقاله به بررسی عوامل موثر بر قیمت سئو سایت می پردازیم. به نظر شما روش محاسبه هزینه سئو سایت چگونه است؟ در عصر فناوری اطلاعات کسب و کارها برای مطرح شدن و دیده شدن باید دارای سایت باشند. بارگذاری اطلاعات محصول و خدمات در سایت به تنهایی در فروش و برند سازی محصول کافی نیست. تنها با داشتن یک سایت نمی توانید به صفحات اول جستجوی گوگل بروید. لازم است سایت شما از نظر سئو رتبه خوبی داشته باشد تا توسط الگوریتم های گوگل واجد شرایط رفتن به صفحات اول شناخته شود. برای سئو یک سایت ابتدا توسط کارشناسان مربوطه قیمت سئو سایت یا در واقع محاسبه هزینه سئو سایت انجام می‌گیرد. در ادامه به بررسی میانگین هزینه سئو سایت و عوامل موثر بر محاسبه هزینه سئو سایت می‌ پردازیم.

سئو کردن یک سایت یعنی چه؟

وقتی شما در موتور جستجوی گوگل کلمه یا عبارتی را سرچ می کنید، گوگل لیستی از سایت ها را در چندین صفحه به شما نشان می دهد. اغلب کاربران از بین نتایج صفحه اول و نتایج 1 تا 5 موضوع مدنظر خود را پیدا می کنند. گاهی اوقات اصلا به صفحات بعدی سرچ گوگل نمی روند. بازدید کاربران از صفحاتی که در صفحه اول سرچ ظاهر می شوند بالاتر است. در نتیجه رتبه بالاتری از نظر آمار بازدید سایت دارند. بنابراین همه دوست دارند در صفحه اول به کاربر نمایش داده شوند. برای این امر سایت شما بر اساس کاربری که دارد باید سئو شود.محل نمایش صفحه شما در نتایج جستجو در محاسبه هزینه سئو سایت موثر است.

روش سئو یک سایت چیست؟

گوگل ربات های خزنده ای دارد. وقتی یک سایت راه اندازی می شود و به گوگل معرفی می گردد آنها در صفحات آن سایت می چرخند. اطلاعات سایت توسط ربات ها به گوگل ارسال می شود. وقتی کاربر کلمه ای سرچ می کند گوگل به پایگاه داده خود مراجعه کرده و سایت هایی که در این موضوع کار کرده اند را برای کاربر لیست می کند. هدف گوگل ارائه مرتبط ترین و بهترین نتیجه ها به کاربران است.

هزینه سئو سایت

عوامل موثر بر میانگین هزینه سئو سایت

سئوی سایت بر اساس یک طبقه بندی به داخلی و خارجی تقسیم می شود. قبل از اعمال سئوی خارجی حتما باید سایت از لحاظ داخلی سئو باشد. به طور خلاصه میتوان گفت سئو داخلی شامل کدنویسی صحیح صفحات سایت، مرتبط بودن عنوان صفحات با کلمات کلیدی، رعایت تگ ها، استفاده از تگ توضیحات، رعایت چگالی کلمه کلیدی (باید بین 2 تا 5 درصد باشد) و … می باشد.

استفاده از عکس های مناسب همراه با Alt مناسب و همچنین لینک سازی داخلی بین صفحات در سئوی داخلی یک سایت تاثیر مستقیم دارند. قیمت سئو سایت بر اساس نوع سئو متفاوت است. بهتر است ابتدا سئوی داخلی را کامل کنید سپس سایت خود را از لحاظ سئوی خارجی بهینه سازی نمایید تا تاثیر بیشتری ببینید.

کلمه کلیدی و تاثیر در محاسبه هزینه سئو سایت

اولین فاکتور مهم در محاسبه هزینه سئو سایت کلمه کلیدی است که بر اساس آن سایت سئو می‌شود. قیمت سئو سایت بر اساس سختی کلمه کلیدی مشخص می‌شود. بر اساس موارد زیر سختی کلمه کلیدی تعیین می شود.

طول کلمه کلیدی: سئو سازی یک عبارت بلند مثلاً « آموزش آنلاین خوشنویسی به روش نستعلیق» خیلی راحتتر از سئو کردن کلمه «خوشنویسی» است. هر چقدر کلمه کلیدی کوتاه تر باشد قیمت سئو سایت آن گرانتر است. از لحاظ کاربران و جذب مشتری کلمه های کلیدی طولانی مناسب تر هستند و میانگین هزینه سئو آنها کمتر است.

مقدار سرچ کلمه کلیدی: تعداد رقبایی که در زمینه سایت شما در فضای اینترنت فعالیت می‌کنند در محاسبه هزینه سئو سایت و میانگین هزینه سئو تاثیر دارند. هر چقدر سرچ کلمه کلیدی و رقبا بیشتر باشد سئو کردن کلمه کلیدی برای سایت شما هزینه‌بر تر است. اگر رقبای سرسخت و جدی داشته باشید، آنها بابت سئو آن کلمه کلیدی برای سایت خودشان هزینه‌ های هنگفتی می کنند. پس طبعا سئو سایت شما زمان بیشتر و کار بیشتری می‌برد. در نتیجه قیمت سئو سایت بیشتر می شود.

به عنوان مثال مقاله ای که در حال مطالعه آن هستید بر اساس کلمات قیمت سئو سایت، هزینه سئو سایت، میانگین هزینه سئو ، محاسبه هزینه سئو سایت سئو شده است. شما با سرچ یکی از این کلمات به این سایت رسیده اید.

تاثیر جایگاه سایت در میانگین هزینه سئو سایت

دومین فاکتور موثر بر میانگین هزینه سئو جایگاه سایتی است که قرار است سئو شود. قیمت سئو سایت تازه کار با یک سایت جا افتاده که بر روی کلمات کلیدی آن کار شده متفاوت است. تغییر رتبه سایت از دوم به سوم هزینه بیشتری نسبت به تغییر رتبه آن از پنجم به دهم دارد. علت وجود رقبای سرسخت در مراحل بالاتر است.

تاثیر زمان در میانگین هزینه سئو سایت

سومین عامل موثر بر قیمت سئو سایت زمان صرف شده برای رسیدن به نتیجه دلخواه است. اگر شما بخواهید در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را از سئوی سایت خود ببینید پس محاسبه هزینه سئو سایت شما بالاتر است. در این حالت باید همزمان چندین روش بر روی سایت اعمال شود و قیمت سئو سایت بیشتر می شود.

انواع مختلف سئو و تاثیر آن بر میانگین هزینه سئو

سئوکاران به سه روش سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری سایت ها را سئو می کنند. سئو کلاه سفید طبق روش های قانونی گوگل و زمان بر انجام می شود. سئو کلاه سیاه با دور زدن قوانین گوگل و سریع انجام می شود ولی خطر حذف سایت از نتایج گوگل را در بردارد. سئو خاکستری ترکیبی از هر دو نوع سئو است و اغلب با این روش کار می کنند.علاوه بر کم خطر بودن نتیجه سئوی سایت هم زودتر ظاهر می شود. بیشتر بخوانید…

آیا صرف هزینه برای سئوی سایت منطقی است؟

شما در کسب و کار خودتان به صورت واقعی برای معرفی محصولات خود نیاز دارید از بازاریابی استفاده کنید. به خصوص برای خدمات و محصولات جدید بازاریابی جزء ارکان اصلی فروش محسوب می گردد. بازاریابی در دنیای واقعی به این صورت است که شخص یا پورسانتی از فروش محصول دریافت می‌کند یا یک قیمت توافقی تمام شده برای این کار به او پرداخت می‌شود.

سئو چقدر زمانبر است؟

سئو سایت نیز نوعی بازاریابی در فضای مجازی است که تنها با پرداخت یک مبلغ کلی کار انجام می‌پذیرد. اما باید بدانید هیچ تضمینی برای سئوی دائمی سایت نیست. شاید برخی افراد ادعا کنند که شما با سئوی سایت و پرداخت هزینه همواره در صفحه اول گوگل خواهید بود. در صورتی که حداکثر تا سه ماه می توانید یک جایگاه را حفظ کنید. البته در صورتی که دائما محتوای سایت خود را به روز رسانی کنید و محتوای سئو شده و استاندارد قرار دهید و در زمینه سئو فعال باشید همیشه رتبه خوبی خواهید داشت. محاسبه هزینه سئو سایت را جدی دنبال کنید.

جمع بندی نهایی

عوامل موثر بر میانگین هزینه سئو سایت شامل موارد زیر است:

  • طول کلمه‌ی کلیدی و سختی سئو آن
  • جایگاه سایتی که قرار است سئو شود
  • زمان مورد نظر برای رسیدن به نتیجه دلخواه

بر اساس این فاکتورها میانگین هزینه سئو متغیر است. محاسبه هزینه سئو سایت به فاکتورهای مختلفی وابسته است. سئو سایت در فروش بیشتر محصول، دیده شدن و برندینگ و بالا بردن رتبه بازدید سایت تاثیرگذاری مستقیم دارد.

این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

قابل توجه کاربران و مشتریان عزیز

به علت حجم بالای سفارشات طی چندین هفته گذشته، برخی از سفارشات با تاخیر یکماهه به مشتریان تحویل داده شده است که از ایشان عذرخواهی کرده‌ایم. به همین دلیل خواهشمند است سفارش جدیدی ثبت نفرمایید؛ در صورت ثبت سئوتازه تضمینی به انجام به موقع سفارش شما نمی‌دهد. (حداقل 1 ماه و حداکثر 70 روز طول خواهد کشید)