مهمترین قوانین سئو داخلی که هر سایتی باید آنها را رعایت کند

نویسنده: ریحانه ریحانی               دسته بندی: سئو و بهینه‌سازی               20/خرداد/1400

یکی از مهمترین فاکتورهای سئو و بهینه سازی سایت، سئو داخلی است. اگر شما در سایت خود از سئو داخلی به بهترین روش استفاده و مهمترین قوانین سئو داخلی را رعایت کنید می‌توانید با افزایش چشمگیر بازدید سایت و همچنین بهبود رتبه سایت خود رو به رو شوید. البته ناگفته نماند که تنها رعایت کردن فاکتورهای سئو داخلی کافی نیست بلکه فاکتورهای سئو خارجی را نیز باید در سایت خود رعایت کنید.

اهمیت انجام سئو داخلی

شما به کمک سئو داخلی می‌توانید به گوگل کمک کنید که درک بهتری از محتوا و سایت شما داشته باشند. همانطور که در اول مقاله ذکر شد سئو داخلی از مهمترین فاکتورهای سئو سایت است زیرا بازدهی بسیار مناسبی را برای سایت دارد. از آنجا که بیشتر بازدیدهای وبسایت‌ها از طریق گوگل است توجه به سئو داخلی عاقلانه‌ترین کاری است که یک سئوکار باید انجام دهد.

مهمترین قوانین سئو داخلی برای وبسایت‌ها

زمانیکه یک وبسایت برای پیشرفت کسب و کار خود طراحی می‌کنید حتما باید به سئو و بهینه سازی آن مخصوصا سئو داخلی توجه کنید تا بتوانید محبوبیت خوبی نزد گوگل به‌دست آورید. فاکتورهای زیادی بر روی سئو داخلی تاثیرگذار هستند که در ادامه مهمترین آنها را برای شما بیان می‌کنیم.

1- تولید محتوا

برای اینکه بتوانید سئو داخلی را به بهترین صورت در وبسایت خود پیاده‌سازی کنید باید محتواهای زیاد و البته با کیفیتی داشته باشید. برای تولید محتوای با کیفیت نیز یک سری قوانینی وجود دارد که مهمترین آنها به شرح زیر هستند:

  • خود را به جای خواننده محتوا بگذارید و سوالات خود را جواب دهید.
  • تیترهایی انتخاب کنید که هم دارای کلمه کلیدی باشد و هم بسیار جذاب باشد.
  • در استفاده از کلمه کلیدی در محتوا زیاده روی نکنید.
  • از کلمات مترادف کلمه کلیدی اصلی نیز استفاده کنید.
  • محتوا را بسیار منظم و پاکیزه بنویسید.

2- لینک دهی به سایر صفحات و محتواهای موجود در سایت

در محتواهایی که برای سایت تولید می‌کنید از لینک دهی داخلی نیز استفاده کنید. شما با اینکار به گوگل کمک می‌کنید که مطالب تازه‌تر و صفحاتی که ایجاد می‌کنید را سریعتر شناسایی کند؛ با این روش هم آمار بازدید سایت بالا میرود هم رتبه شما نیز در نزد گوگل و الکسا بهبود می‌یابد. به این نیز توجه داشته باشید که نباید بیش از حد لینک‌سازی کنید؛ اگر در محتوای خود بیش از حد لینک ساخته باشید به جای افزایش بازدید و بهبود رتبه، باعث تنزل وبسایت خود خواهید شد.

3- استفاده از انکرتکست مناسب

سعی کنید برای لینک‌های که می‌سازید از انکرتکست‌های مناسب و مرتبط با صفحه لینک داده شده استفاده کنید. انکر تکست مناسب باعث می‌شود که کاربر به خواندن آن مطلب ترغیب شود و همچنین اینکار باعث افت بانس‌ریت سایت می‌شود.

4- نوشتن توضیحات متا

توضیح متا محتوایی که نوشتید هرچه دقیقتر باشد باعث افزایش بازدید سایت شما خواهد شد. سعی کنید توضیحات متای خود را زیاد طولانی نکنید. به طور پیش فرض گوگل 160 کاراکتر از توضیحات متا را در صفحات جستجو نشان می‌دهد، پس سعی کنید توضیح متای خود را کمتر از 160 کاراکتر بنویسید و وارد کنید.

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتساپ
Share on email
ایمیل

مجموعه سئوتازه

ارتباط با کارشناسان ما و دریافت مشاوره رایگان
09029800415 – 09152180415

آدرس دفتر: قوچان، خیابان امام خمینی، خیابان شهید داوودی، شهید داوودی 7، مجموعه فناوری اطلاعات سئو تازه

خبرنامه

© کلیه حقوق این وبسایت برای مجموعه فناوری اطلاعات سئوتازه محفوظ می باشد