ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید و از تخفیفات ویژه ما با خبر شوید

ویدئو مارکتینگ و تاثیر آن در رشد کسب و کارها

ویدئو مارکتینگ بهترین روش در ببازاریابی مدرن

در زمان حاضر نمی‌توانیم ویدئو و کلیپ‌های کوتاه را بخش کوچکی از بازاریابی قرار بدیم زیرا ویدئو مارکتینگ یکی از بهترین روش‌های موجود برای رشد چند برابری کسب و کارها است. کلیپ‌هایی که شما در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی خود قرار می‌دهید تاثیر بسیار زیادی در استراتژی و بازاریابی محتوایی خواهد داشت. در ادامه این مطلب از سئوتازه می‌خواهیم نحوه ایجاد کلیپ و همچنین تاثیرگذاری آن در رشد کسب و کارها را بیان کنیم.

ویدئو مارکتینگ چیست؟ 

Video Marketing یا بازاریابی ویدئویی یکی از روش‌های بازاریابی و تبلیغات است که از ویدئو به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار قوی برای جذب مخاطبان و مشتریان احتمالی استفاده می‌شود. در ویدئو مارکتینگ بازاریابان تلاش می‌کنند تا با تولید کلیپ‌های چند دقیقه‌ای که بیشتر موارد زیر را شامل می‌شود، به جذب مشتری بپردازند:

 • یک مبحث را آموزش می‌دهند.
 • گروهی را که فعالیت‌های گوناگون انجام می‌دهند را معرفی می‌کنند.
 • نکاتی درباره تعمیر یک محصول بیان می‌کنند.
 • نحوه استفاده از یک محصول را آموزش می‌دهند.
 • به بررسی نقاط قوت و ضعف یک کسب و کار یا یک محصول می‌پردازند.

نحوه اجرای بازاریابی ویدئویی

هستند بازاریابانی که این روش را قبول ندارند زیرا مهارت لازم را برای تولید یک ویدئوی خوب ندارند. ساخت کلیپ‌های تبلیغاتی نیاز به مهارت خیلی بالا است. کسانی که می‌خواهند با ساخت کلیپ‌های تبلیغاتی محصولات یا خدمات خود را معرفی کنند باید حداقل آشنایی با نحوه تولید فیلم یا انیمیشن را داشته باشند. اگر شما مهارت لازم برای تولید اینگونه ویدئو‌ها را ندارید، می‌توانید ساخت کلیپ‌های تبلیغاتی خود را به مجموعه‌ها و افرادی که مهارت لازم را دارا هستند بسپارید. ما در مجموعه سئوتازه با دارا بودن افرادی مجرب در زمینه ویدئو مارکتینگ می‌توانیم پاسخگوی تمامی نیازهای شما در این زمینه باشیم.

ویدئو مارکتینگ چیست؟

پس از این‌که ویدئوی خود را ساختید باید آن را در سایت خود یا سایر وبسایت‌ها بارگذاری کنید. برای مثال شما یک وبسایت خدمات دیجیتال مارکتینگ دارید و هاستی که برای وبسایت خود انتخاب کرده اید زیاد است. شما می‌توانید کلیپ‌هایی که ساخته‌اید را در وبسایت خود بارگذاری کنید. اگر نیز وبسایت شما دارای فضای کافی برای آپلود کلیپ نیست می‌توانید از سایت‌های اشتراک ویدئو مانند آپارات استفاده کنید. یک روش دیگری که می‌توانید ویدئو مارکتینگ را در آن اجرا کنید، استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. توییتر، یوتیوب، اینستاگرام، فیس‌بوک و… تنها چند مورد از شبکه‌های اجتماعی هستند که می‌توانید در آن‌ها به فعالیت بپردازید.

9 روش ویدئویی که با استفاده از آن‌ها می‌توانید فروش خود را افزایش دهید

قبل از تهیه ویدئو‌های تبلیغاتی برای محصولات یا هر نوع خدمات دیگری، باید نوع ویدئو را مشخص کنید. در ادامه این بخش روش‌هایی را برای ساخت کلیپ‌های تبلیغاتی بیان می‌کنیم.

ویدئوهای تجاری

سطح وسیعی از کلیپ‌های تبلیغاتی را ویدئوهای تجاری تشکیل می‌دهند زیرا اینگونه کلیپ‌ها باعث مشارکت بیشتر مخاطبان می‌شود. هدف از ساخت کلیپ‌های تجاری، آگاه کردن مخاطبان از برند شما و در نهایت جذب بیشتر مشتری هدف است.

پیشنهادی: “قوانین نادیده سئو که هر تازه کاری باید آن‌ها را بداند

ساخت فیلم آموزشی

ساخت ویدئوهای آموزشی مطابق با کسب و کار شما می‌تواند موجب ارائه مطالب مفید در زمینه کسب و کار شما شود.

ساخت فیلم آزمایشی

با استفاده از کلیپ‌های آزمایشی می‌توانید نحوه کار وبسایت یا کسب و کار خود را نشان دهید. در ضمن اینگونه کلیپ‌ها می‌توانند باعث سرگرمی مخاطبان شما شود.

برگزاری یک رویداد به صورت آنلاین

شما با کمک دیگر افراد یا برگزاری کمپین‌های مختلف می‌توانید کسب و کار خود را در سطح وسیعی به دیگر کاربران معرفی کنید. پس از این به بعد باید به این سوال فکر کنید که آیا کسب و کار شما می‌تواند میزبان خوبی برای یک کنفرانس در زمینه کار خود باشد؟

گفتگو با افراد موفق و فعال

می‌توانید با متخصصین حوزه کاری خود مصاحبه انجام دهید و یا در اینستاگرام لایو مشترکی داشته باشید و درباره نیازهای مشتریان خود به گفت و گو بپردازید. ویدیو در قالب بحث گفت و گو با متخصص حوزه کاری شما، شاید کار سختی به نظر برسد اما نترسید، شما می‌توانید این کار سخت را انجام دهید تاثیری که برای کاربران خود به جا می‌گذارید، چیزی فراتر از حد تصورتان خواهد بود. همین امر موجب افزایش فروش از راه ویدئو مارکتینگ می‌شود.

معرفی محصولات

ساخت کلیپ‌هایی که در آن محصولات یا خدمات خود را معرفی می‌کنید، می‌تواند کمک زیادی به کاربران شما بکند. با این نوع از کلیپ‌ها مشتریان می‌توانند به‌راحتی با محصولات شما آشنا شوند.

رضایت مشتریان در قالب ویدئو

مشتریانی که قصد خرید از شما را دارند می‌خواهند اطمینان حاصل نمایند که آیا محصول شما می‌تواند برطرف کننده نیازشان باشد یا خیر.

یکی از بهترین روش‌ها برای اثبات این موضوع، ساخت کلیپ‌هایی از رضایت کاربران است. در این فیلم‌ها مشتریان ثابت، رضایت خود را از خرید محصول شما بیان می‌کنند. مشتریان ثابت مهم‌ترین ابزار برای تبدیل کاربر به مشتری هدف است. آن‌ها می‌توانند، جلوی دوربین بیان کنند که نیاز آن‌ها چه بوده و شما چگونه توانستید آن را برطرف کنید.

اجرای ویدیوی زنده

شما می‌توانید در بازه‌های مشخص یک بار ویدیو زنده‌ای را با مخاطبان خود برقرار کنید. در این روش شما می‌توانید جهت اعتمادسازی بخشی از فرآیندکاری خود را نشان کاربران دهید. این کار باعث تعامل بیشتر برای شما می‌شود.

روش‌هایی برای ویدئو مارکتینگ

مزایای استفاده از ویدئو مارکتینگ

با توجه به مطالبی که در بالا ذکر شد احتمالا باید به این نتیجه رسیده باشید که استفاده از کلیپ‌های تبلیغاتی ممکن است هزینه بر و کمی نیز سخت باشد. البته جدا از سخت بودن ساخت ویدئو، مزایایی را به همراه دارد که به صورت خلاصه بیان می‌کنیم:

 1. کلیپ‌های تبلیغاتی کاربران را درگیر می‌کند و می‌تواند آن‌ها را به خرید محصول یا خدمت ترغیب کند.
 2. استفاده و مشاهده کردن ویدئو برای کاربران و مشتریان شما بسیار آسان‌تر از محتوای متنی است.
 3. اگر یک ویدیوی تبلیغاتی به خوبی ساخته شده باشند، می‌تواند احساسات بیننده را با خود درگیر کند.
 4. تمامی اطلاعات را به صورت کامل و جامع انتقال می‌دهد.
 5. ماندگاری بیشتری در حافظه کاربران دارد.
 6. محبوبیت ویدئو نسبت به محتوای متنی بسیار بالا است.
 7. موتورهای جستجو نیز کلیپ‌ها را بیشتر از محتوای متنی دوست دارند.

و در آخر

در این مطلب بیان کردیم که شما می‌توانید با استفاده از ویدئو مارکتینگ مشتریان خود را افزایش دهید. همچنین مزایای استفاده از این روش را نیز بیان کردیم. ما در مجموعه سئوتازه همیشه در تلاشیم تا خدماتی جدید به کاربران خود ارائه دهیم. جدا از این موضوع همیشه سعی می‌کنیم تا خدمات خود را به بهترین نحو اجرا کنیم تا هم رضایت مشتری را به‌دست آوریم هم کاربران خود را افزایش دهیم. شما اگر می‌خواهید با استفاده از ساخت ویدئو کسب و کار خود را معرفی کنید می‌توانید به صفحه “تولید محتوای ویدئویی” مراجعه کنید تا سئوتازه با استفاده از کادر مجرب خود کلیپ‌هایی درجه یک و درخور کسب و کار شما آماده و ارسال کنند.

این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

قابل توجه کاربران و مشتریان عزیز

به علت حجم بالای سفارشات طی چندین هفته گذشته، برخی از سفارشات با تاخیر یکماهه به مشتریان تحویل داده شده است که از ایشان عذرخواهی کرده‌ایم. به همین دلیل خواهشمند است سفارش جدیدی ثبت نفرمایید؛ در صورت ثبت سئوتازه تضمینی به انجام به موقع سفارش شما نمی‌دهد. (حداقل 1 ماه و حداکثر 70 روز طول خواهد کشید)