سئو ویدئو و راهکارهایی برای افزایش بازدید ویدئو

نویسنده: رسول پنق               دسته بندی: سئو و بهینه‌سازی               27/خرداد/1400

طبق تحقیقاتی که توسط سئوکاران انجام شده و آمارهایی که وجود دارد، مخاطبان شما بعداز تماشای یک کلیپ از کسب و کار شما اعتمادشان به برند شما افزایش پیدا می‌کند. پس شما نیز دارید به این فکر می‌کنید که با ساخت و ضبط ویدئو برای وبسایت خود مخاطب پیدا کنید؟ آیا می‌خواهید بازدید ویدئوهایتان به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند؟ پس در ادامه این مقاله با سئوتازه همراه باشید تا روش‌های بهبود سئو ویدئو را برای شما بیان کنیم.

برای اینکه بتوانید سئو ویدئوهایتان را بهبود ببخشید و بازدید آنها را افزایش دهید باید برای توضیحاتی که درباره ویدئوهایتان می‌نویسید اهمیت بسیار زیادی قائل شوید. این موضوع هم برای موتورهای جستجو هم برای کاربران اهمیت ویژه‌ای دارد که بتوانید با استفاده از کلمات و جمله‌ها بیان کنید که چه چیزی را در ویدئوی خودتان توضیح داده‌اید. در حقیقت نوشتن توضیحات خوب باعث می‌شود که کاربران از کلیپ شما اطلاعات بیشتر و کامل‌تری به‌دست آورند.

ساختار کلی توضیحات برای ویدئو

قبل از خواندن ادامه مقاله به تصویر زیر توجه کنید:

نحوه نوشتن توضیحات در آپارات

اهمیت اولین جملات در توضیحات

اهمت اولین جملاتی که در اول توضیحات خود مینویسید کمتر از عنوان ویدئو نیست. در دیجیتال مارکتینگ همیشه اولین جملات هستند که باعث جذب مخاطب می‌شوند زیرا این جملات هستند که در پیش نمایش کلیپ شما در نتایج گوگل ظاهر می‌شوند و کاربران و مخاطبان انها را میبینند. همیشه سعی کنید در ابتدای توضیحات خود مخاطبان و کاربران خود را از ارزش و اطلاعاتی که پس از دیدن ویدئوی شما کسب می‌کنند، مطلع کنید و آنها را قانع کنید که ویدئوی شما را تماشا کنند.

هیچ موقع این اشتباهات را در در اولین جملات خود انجام ندهید:

 • 1-استفاده از لینک در جملات اول لینک
 • 2-استفاده از توضیحات غیر مرتبط با ویدئو
 • 3-عینا تکرار کردن عنوان
 • 4-کپی کردن توضیحات سایر ویدئوها

نحوه نوشتن توضیحات برای بهبود سئو ویدئو

سعی کنید در توضیحات ویدئو خود، ویدئو خود را به صورت کامل شرح دهید به طوری که مخاطب به راحتی بتواند بفهمد که ویدئو شما دربرگیرنده چه مسئله است. در زیر راهکارهایی برای نوشتن بهترین توضیحات برای شما آورده‌ایم:

 • از کلمه کلیدی و مترادف‌های آن استفاده کنید. عبارت‌های مترادف باعث تقویت مفهوم محتوای ویدئوی شما می‌شود که این برای گوگل بسیار ارزشمند است.
 • اگر محتوایی که در ویدئوی خود ارائه دادید یک محتوای تخصصی است استفاده از برگردان انگلیسی کلمات مهم، هم برای گوگل و هم برای کاربران بسیار خوشایند خواهد بود.
 • در صورتی که توضیحات ویدئو شما نیاز به منبع دارند، از لینک دادن به این منابع دریغ نکنید. لینک دادن به سایت‌های مرتبط (توجه کنید که گفتیم مرتبط) نشان دهنده‌ی اعتبار بالای ویدئوی شما است که این امر باعث بهبود رتبه ویدئوی شما می‌شود.
  نکته: لینک دادن به سایت‌های غیر مرتبط جدا از اینکه ارزش افزوده‌ای برای مخاطبان ایجاد نمی‌کند بلکه باعث کمتر دیده شدن ویدئوی شما می‌شود.

از اشتباهات رایج زیر پرهیز کنید:

 • 1-زیاده‌روی در استفاده از کلمات کلیدی
 • 2-کپی کردن توضیحات
 • 3-غلط املایی
 • 4-استفاده از توضیحات تبلیغاتی

افزایش بازدید ویدئو

اقدام به عمل CTA

شما در این مرحله باید کاربران را مجاب کنید که عمل خاصی را طبق نظر شما انجام دهند. به عنوان مثال:

 • 1- بعداز یک ویدئو تخصصی راه‌های دریافت مشاوره و خدمات را بیان کنید.
 • 2- بعداز یک ویدئو نقد و بررسی، از مخاطبان دعوت کنید که نظرات و تجربیات خود را بیان کنند.
 •  

سخن آخر

در هنگام نوشتن توضیحات برای بهبود سئو ویدئو همیشه اول به نیاز مخاطبان خود توجه کنید و برای آنها محوای مفید تولید کنید بعد به اصول سئو توجه کنید. همچنین به این موضوع نیز توجه کنید که نباید بیش از حد بهینه سازی کنید زیرا الگوریتم های گوگل به دنبال جذب رضایت مخاطبان هستند نه ربات ها.

منبع: تیم محصول آپارات

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتساپ
Share on email
ایمیل

مجموعه سئوتازه

ارتباط با کارشناسان ما و دریافت مشاوره رایگان
09029800415 – 09152180415

آدرس دفتر: قوچان، خیابان امام خمینی، خیابان شهید داوودی، شهید داوودی 7، مجموعه فناوری اطلاعات سئو تازه

خبرنامه

© کلیه حقوق این وبسایت برای مجموعه فناوری اطلاعات سئوتازه محفوظ می باشد