ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید و از تخفیفات ویژه ما با خبر شوید

آیا خرابی موقت وبسایت بر رتبه‌بندی گوگل تاثیر خواهد گذاشت؟ + پاسخ جان مولر

تاثیر خرابی موقت وبسایت بر سئو

گاهی اوقات ممکن است برای وبسایت‌تان مشکلی پیش بیاید و شما مجبور باشید وبسایت را برای مدتی از دسترس خارج کرده و مشکلات ایجاد شده را رفع کنید. در این مواقع ممکن است از این ترس داشته باشید که عدم فعالیت و خرابی موقت وبسایت شما منجر به افت رتبه و بازدید وبسایت شما شود. در این مطلب قصد داریم با زبان جان مولر این موضوع را بیان کنیم که آیا عدم فعالیت چند روزه وبسایت به رتبه و بازدید وبسایت شما تاثیری خواهد گذاشت یا نه. در ادامه همراه سئوتازه باشید.

تاثیر خرابی موقت وبسایت بر رتبه‌بندی گوگل

طبق سوالی که یکی از وبمستران از جان مولر مدیر آنالیز وبمسران گوگل پرسیده بود می‌توان گفت که عدم فعالیت موقتی وبسایت تاثیر آنچنانی بر رتبه وبسایت نخواهد داشت. جان مولر در پاسخ به این سوال که با عنوان “آیا امکان بازیابی رتبه سایتی که به مدت 5 روز غیر فعال بوده است، وجود دارد؟” مطرح شده بود، پاسخی مثبت داد. وبمستری که این سوال را مطرح کرده بود افزود؛ قبل از این‌که وبسایت را به علت مشکلات فنی ایجاد شده از دسترس خارج کند، بازدید وبسایت به صورت پیوسته در حال افزایش بوده است که پس از به صورت روزانه چیزی در حدود 10 هزار بازدید روزانه را از دست داد.

جان مولر در ادامه پاسخ داد که: امکان بازیابی رتبه وبسایت این وبمستر و برگشت بازدیدها وجود دارد ولی ممکن است بازگشت دوباره به این میزان بازدید و رتبه حداقل بین یک تا دو هفته طول بکشد. همچنین مولر ادامه داد که اگر بازیابی رتبه و بازدید بیشتر از این زمان طول کشید مطمئنا مشکل از جای دیگری است و ربطی به خرابی موقت وبسایت ندارد.

مسئله فقط کیفیت وبسایت نیست

مولر در ادامه سخنان خود در این باره گفت: اگر یک وبسایت به طور موقت با مشکل مواجه و خراب شود، گوگل آن را به عنوان بی کیفیت بودن وبسایت نمی‌بیند. خرابی وبسایت فقط یک مشکل فنی است و این موضوع چیزی نیست که الگوریتم‌های گوگل به عنوان بی کیفیتی سایت در نظر بگیرند.

رتبه‌های صفحات سایت پس از بازگشت مجدد وبسایت بازگردانی می‌شوند

به شرطی که تنها پس از چند روز از خرابی وبسایت بتوان سایت را دوباره آنلاین کرد می‌توان صفحات مهم آن با رتبه‌های بالا را بازیابی کرد. این اتفاق به صورت خودکار انجام خواهد شد. با بازگردانی مجدد وبسایت خزنده‌های گوگل سیگنال‌های ارسالی سایت را مجددا شناسایی می‌کنند و اگر لینک‌سازی داخلی وبسایت خوب باشد می‌توان امیدوار شد که رتبه از دست رفته وبسایت در زمان کمتر از یک هفته بازگردد.

در صورت بازیابی نشدن رتبه و بازدید از بین رفته چیکار کنیم؟

اگر رتبه و بازدید پس از یک هفته از بازگشت مجدد وبسایت بازیابی نشد و بهبود نیافت می‌توان گفت که مشکل از جای دیگری است. به دلیل این‌که گوگل به صورت مکرر الگوریتم‌های خود را به‌روزرسانی می‌کند و طبق این بروزرسانی‌ها ممکن است وبسایت شما مجددا ارزیابی و مشکل سئوی جدیدی در آن کشف شده باشد که این مشکل باعث افت رتبه وبسایت شما شده باشد.

منبع: سرچ انجین ژورنال

این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

قابل توجه کاربران و مشتریان عزیز

به علت حجم بالای سفارشات طی چندین هفته گذشته، برخی از سفارشات با تاخیر یکماهه به مشتریان تحویل داده شده است که از ایشان عذرخواهی کرده‌ایم. به همین دلیل خواهشمند است سفارش جدیدی ثبت نفرمایید؛ در صورت ثبت سئوتازه تضمینی به انجام به موقع سفارش شما نمی‌دهد. (حداقل 1 ماه و حداکثر 70 روز طول خواهد کشید)